Visit us on Facebook icon-twitter.png icon-linkedin.png icon-google.png icon-vimeo.png icon-youtube.png icon-flickr.png     O Nas     Skontaktuj się z nami:     

„I Poznacie Prawdę i Prawda was Wyswobodzi”. Ew. Jana 8:32

Nowe Wstrząsające Wydarzenia z Bostonu

 

sobota, 20-21 kwietnia 2013

Boston_bombers_1.pngDwóch braci pochodzących z Dagestanu leżącego obok Czeczeni okazało się być winowajcami bombardowań i morderstw. Jak konfliktowa ewidencja wskazuje, według jednej wersji, bracia należeli do Islamskiego ugrupowania Wahabi, jakie między innymi rządzi Saudyjską Arabią. Druga wersja ukazuje, że byli powiązani z sektą Islamu jaka znajduje się w Iranie. Starszy brat, 26, Tamerlan Tsarnaev został postrzelony przez policję i przejechany przez młodszego brata, Dzhokhara A. Tsarnaeva, 19. Po dłuższych poszukiwaniach i paraliżu całego Bostonu oraz przedmieści, został zlokalizowany ukrywając się w łódce pod plandeką i w końcu pojmany. Obecnie znajduje się w krytycznym stanie w szpitalu. Zabity Tamerlan ponoć miał zawiązany ładunek wybuchowy na swoich piersiach gotowy do zdetonowania w odpowiednim momencie i został postrzelony w momencie gdy zaczął biec w kierunku linii policji. Bezpośrednie przyczyny ataku na cywilów nie są znane, ale oficjalne środki masowego przekazu ukazują, że byli oni pod wpływem Tamerlane_girlfriend.pngnauki muzułmańskiego nauczyciela Feiza Mohammada. Ojciec braci znajdujący się ciągle w Rosji ukazał szok z zaistniałej sytuacji nie wierząc wydarzeniom, nawet posądzając o jakiś podstęp od władz i groził, że jeżeli drugi syn zostanie zabity „całe piekło wybuchnie”. Na jednych ze stron medii nazwał swego syna aniołem. Również podobno dziewczyna Tamerlana przyjęła Islam za swoją religię. Wyjątkiem jest jeden z braci ojca, który potępił izolację swojej rodziny i postępek swoich bratanków Wojek_braci.pngnazywając ich „przegrańcami”, za to że stracili daną im szansę na ułożenie swego życia w takim kraju jak Ameryka.

Rodzą się jednak pytania, na które nie wiadomo, czy otrzymamy jakieś odpowiedzi. Skąd bracia wiedzieli jak zbudować ładunki wybuchowe o takim rażeniu? W czasie pościgu za nimi wyrzucali z samochodu ładunki wybuchowe jeden po drugim. Jeden z ludzi jaki został wcześniej Aresztowany_Saudyjczyk.pngzatrzymany w połączeniu z dochodzeniem okazał się obywatelem Saudyjskiej Arabii i nawet z powiązaniem z Al-Qaedą. Według wczesniejszych wiadomości, w pośpiechu władze postanowiły go deportować z Ameryki. Później jednak informacja Secretarz Departamentu Bezpieczeństwa Domowego (DHS) Janet Napolitano odmówiła odpowiedzi na pytanie czy osoba ta będzie deportowana. Czy jest to możliwe, że deportacja ta miała jakieś powiązanie z zatarciem śladów prawdziwego wpływu na braci? Również jedna z zatrzymanych osób musiała Tamerlane_1.pngsię rozebrać w celu zweryfikowania czy nie posiada żadnych wybuchowych środków na sobie i czy nie jest jednym z braci.

Również imię Tamerlan musiało być nadane w celu uczczenia znanego islamskiego potomka Gengis Khana. Tamerlan wsławił się w swoich podbojach Azji i z szczególnej okrutności barbarzyńców. A więc czy ojciec wychował swych synów na wiernych naśladowców Mohameda? Innym ciekawym faktem jest to, że młodszy brat został naturalizowany na obywatela USA w dniu upamiętniającym atak na Amerykę, w tym na wieżowce w Nowym Jorku, czyli 11 Września.

Family_guy_3.pngJednak najbardziej chyba szokująca rzecz ukazała się na Youtube. Rysunkowy serial pod nazwą Family Guy (Rodzinny człowiek) na około 3 tygodnie przed wydarzeniami nadał dwa epizody ukazujące atak na maraton w Bostonie. Na jednym z nich jest przedstawiony niejaki Peter Griffin, który „przypadkowo” ląduje na maratonie w Bostonie. Następnie ukazany jest samochód jakim on  przejeżdża po trupach ludzi do mety, i później w czasie telewizyjnego wywiadu zapytany w jaki sposób wygrał on maraton odpowiada próbą dzwonienia komurkowym telefonem i po wybraniu numeru następujeFamily_guy_1.png wybuch.  Charakter po usłyszeniu wybuchu stwierdza, że chyba telfon jest popsuty i wybiera znowu numer i następuje drugi wybuch. Po zaistniałych wydarzeniach twórcy filmu złożyli oświadczenie, że niczego nie planowali i przeprosili za zaistniałe powiązanie.

  

 

Można by wiele spekulować nad tymi wszystkimi faktami, ale jedno jest pewne, że musimy spojrzeć i na tą tragedię biorąc pod uwagę Biblijne wskazówki, że poza widzialnym światem istnieje niewidzialny świat. Słowo Boże ukazuje nam, że świat znajduje się pod panowaniem szatana i jego demonów. Analizując wydarzenia na świecie szybko możemy zobaczyć, że siły ciemności mają swoich pionków spełniających ich wolę.  Niezależnie czy znajdują się tam bezpośrednie fizycznie weryfikowalne powiązania czy nie, to co dzieje się w umyśle ludzi ma wymiar duchowy. Biblia mówi nam, że właśnie ten duchowy nieczysty świat jest niewidocznym inspiratorem afer tego świata. Niezależnie czy dzieją się one na lokalną skalę lub globalną ta sama siła współpracuje z „synami nieposłuszeństwa”. Ideologia w jaką ludzie wierzą inspiruje ludzi do pewnych decyzji jakie w swym życiu podejmują. Pismo Święte uczy nas, że każdy kto nienawidzi Boga, miłuje śmierć.  Te wszystkie szokujące wydarzenia powinny uświadomić nam, że musimy uporządkować nasz stosunek z Bogiem. Jezus przepowiedział te wszystkie znaki  jakie będą towarzyszyć końcu historii przed jego przyjściem. Jest to czas pokazujący, że nie możemy więcej zwlekać. Czas jest bliski. Dla wszystkich, którzy znają Jezusa, sytuacja w jakiej się znajdujemy jest długo oczekiwaną nadzieją na wieczność z Bogiem. Zapraszam wszytkich by pojednali się z Bogiem przez przyjęcie jego Syna Jezusa do swego serca i zostali zapieczętowani na wieczność z nim. Jezus powiedział, że każdego, kto przychodzi  do niego nie odrzuci precz.

 

Jan Wolny

Jak_byc_zbawionym.jpg

Add Comment:
Added by (optional):
To prevent spam, please tell us:
What is two added to six?*
Powered by liveSite Get your free site!